bg

Awans Kajetana Kajetanowicza. Polak walczy o podium w Rajdzie Hiszpanii

autor: Łukasz Kuczera | 25 10 2019

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak podkręcili tempo podczas popołudniowej pętli Rajdu Hiszpanii. Dobre wyniki uzyskane przez załogę Lotos Rally Team sprawiły, że awansowała ona na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej WRC2.

Po porannej pętli Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak plasowali się na piątej pozycji w "generalce" Rajdu Hiszpanii. Różnice pomiędzy kierowcami w kategorii WRC2 były jednak minimalne i załoga Lotos Rally Team zapowiadała atak podczas popołudniowej próby. I tak też się stało.

Kajetanowicz błysnął zwłaszcza na piątym oesie, który ukończył z czwartym czasem. I właśnie takie miejsce zajmuje w tej chwili trzykrotny rajdowy mistrz Europy w klasyfikacji generalnej imprezy.

Załoga Lotos Rally Team traci 29,5 s do prowadzącego Pierre'a-Louisa Loubeta. Co ważne, Polacy tracą tylko 7,3 s do trzeciego Ole Christiana Veiby'ego. Dlatego mają spore szanse na wywalczenie podium w Katalonii.

Po zakończeniu piątkowych oesów duet Kajetanowicz-Szczepaniak udał się na serwis, gdzie mechanicy Lotos Rally Team mają 75 minut, aby przebudować samochód na specyfikację asfaltową. W piątek stawka WRC2 zakończyła bowiem rywalizację na szutrze, dalsza część rajdu odbywać się będzie na asfalcie.

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.