bg

Gdzie Kajetan Kajetanowicz, tam i jego kibice. Wspaniałe zachowanie Polaków

autor: Łukasz Kuczera | 20 12 2019

Podczas gdy w październiku należało odwołać El Clasico pomiędzy FC Barceloną a Realem Madryt z powodu napiętej sytuacji w Katalonii, bez przeszkód w tym rejonie odbył się Rajd Hiszpanii, gdzie rywalizował Kajetan Kajetanowicz. Na trasach nie brakowało polskich fanów.

Kajetan Kajetanowicz sięgnął w tym roku po drugie miejsce w klasyfikacji generalnej WRC2. To największy sukces w karierze ustronianina. Kierowca LOTOS Rally Team wygrał Rajd Turcji, w kilku innych imprezach stawał na podium.

Tak było chociażby w Rajdzie Hiszpanii, który rozgrywano w rejonie Katalonii. Odbywał się on w niezwykle gorącym okresie dla tej części kraju, bo trwały wówczas protesty związane ze skazaniem polityków, którzy chcieli doprowadzić do odłączenia Katalonii od reszty kraju. Ze względów bezpieczeństwa odwołano chociażby El Clasico, czyli mecz piłkarski FC Barcelony z Realem Madryt.

Tyle że podczas rundy WRC nie dało się poznać tego, że w Katalonii jest niebezpiecznie. Na trasach kolejnych odcinków specjalnych panowała świetna atmosfera, a Kajetanowicz mógł liczyć na ogromne wsparcie polskich kibiców. Co chwilę gdzieś dało się zobaczyć biało-czerwone flagi.

- Polscy kibice są niesamowici - powtarzał co chwilę kierowca LOTOS Rally Team, który w tym roku podczas każdej rundy WRC mógł liczyć na wsparcie ze strony rodaków.

Ma to odzwierciedlenie w danych zgromadzonych przez promotora. Obecność Kajetanowicza w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata sprawiła, że większe grono Polaków zainteresowało się kupnem biletów na rajdowe trasy.

Co ciekawe, w rankingu przoduje właśnie Katalonia i to mimo nerwowej sytuacji w tym rejonie, jaka miała miejsce w październiku tego roku. Może to wynikać z faktu, że zorganizowanie transportu z Polski do Barcelony jest tanie i łatwe. Dlatego wielu fanów wybrało właśnie Rajd Hiszpanii, by wspierać Kajetanowicza i pewnie nie pożałowało.

To tylko pokazuje, jaki potencjał mają rajdy samochodowe w Polsce i jak ważne są starty Kajetanowicza w WRC. Dlatego cieszy, że Grupa LOTOS zamierza nadal wspierać trzykrotnego rajdowego mistrza Europy w sezonie 2020. Obecność Polaka na rajdowych trasach na całym świecie będzie pozytywnie wpływać na ten trend.

- Chciałbym zrealizować marzenie moje i moich kibiców o zwycięstwie. Wiem, że fani tego oczekują i będę starał się to osiągnąć. Wszystkim gorąco dziękuję za wsparcie. To był bardzo trudny sezon, ale wspaniały. Zapiszemy się na kartach historii WRC z podniesionymi głowami. Przed nami jednak nadal dużo do przepracowania. Bardzo niewiele brakuje nam do tego najwyższego stopnia podium. Mamy motywację, aby po niego sięgnąć - powiedział Kajetanowicz po zakończeniu rywalizacji w tym sezonie.

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.