bg

Kajetan Kajetanowicz będzie się rozkręcać. "Szukamy odpowiednich ustawień"

autor: Łukasz Kuczera | 23 08 2019

W piątek kierowcy pokonali sześć odcinków specjalnych, które liczyły nieco ponad 100 kilometrów. Kajetan Kajetanowicz starał się trzymać równe tempo, co przełożyło się na szósty wynik w "generalce", ale załoga Lotos Rally Team nie zamierza na tym poprzestawać.

- To wspaniały rajd i piękna atmosfera. Kibice tworzą tu wielkie widowisko, a my jesteśmy jego częścią. Fajnie się jedzie w tłumie kibiców, również z Polski. To napawa optymizmem i dużo lepiej się wtedy jedzie. Dla nas ten rajd jest pozytywny, staram się jechać mądrze - ocenił trzykrotny rajdowy mistrz Europy.

Kajetanowicz uważa, że jest w stanie jechać jeszcze szybciej. Będzie chciał to pokazać w sobotę, która będzie najbardziej wymagającym dniem rajdu. Łącznie kierowcy pokonają bowiem ponad 157 km, a rywalizacja rozpocznie się już o godz. 8.12.

- Mamy dobre czasy na poszczególnych odcinakach, a będziemy się jeszcze rozkręcać. Szukamy odpowiednich ustawień. Okazuje się, że te odcinki kryją przed nami jeszcze tajemnice, ale stopniowo je odkrywamy. Jedziemy w miarę czysto. Popełniłem dwa lub trzy błędy, ale to nie są znaczące rzeczy. Jesteśmy pozytywnie nastawieni na sobotni dzień, trzeba się dobrze wyspać i to też zalecam także kibicom! - dodał reprezentant Lotos Rally Team.

Rajd Niemiec 2019, nieoficjalna klasyfikacja WRC2 po OS 7:
1. Lefebvre/Dubois (Francja, Volkswagen Polo GTI R5) 1:02:31,0s
2. Ciamin/Roche (Francja, Volkswagen Polo GTI R5) +8,1s
3. Kreim/Braun (Niemcy, Skoda Fabia R5 evo) +32,1s
4. Griebel/Winklhofer (Niemcy, Skoda Fabia R5 evo) +51,9s
5. Andolfi/Scattolin (Włochy, Skoda Fabia R5) +1:02,5s
6. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Volkswagen Polo GTI R5) +1:06,1s
7. Fourmaux/Jamoul (Francja, Ford Fiesta R5) +1:41,4s
8. de Mevius/Wydaeghe (Belgia, Citroen C3 R5) +1:41,9s
9. Bedoret/Walbrecq (Belgia, Skoda Fabia R5 evo) +1:46,8s.
10. Dinkel/Furst (Niemcy, Hyundai i20 R5) +2:13,0s

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.