bg

Kajetan Kajetanowicz broni pozycja lidera mistrzostw świata. "Nie spoczywamy na laurach"

autor: Łukasz Kuczera | 02 10 2019

W czwartek rusza Rajd Walii. Udział w nim weźmie Kajetan Kajetanowicz, który będzie bronić pozycji lidera w WRC2. Dobry występ w tej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata przybliży Polaka do tytułu mistrzowskiego.

Kajetan Kajetanowicz ma spore szanse na tytuł mistrzowski w WRC2. Zwycięstwo w ostatnim Rajdzie Turcji sprawiło, że kierowca Lotos Rally Team znalazł się na czele klasyfikacji generalnej mistrzostw świata. Jeśli utrzyma swoją pozycję do końca sezonu, to nawiąże do osiągnięcia Roberta Kubicy z 2013 roku. Dlatego trzykrotny rajdowy mistrz Europy ma spore nadzieje związane z Rajdem Walii.

- Przystępujemy do tego rajdu jako liderzy WRC2, co jest dla nas wielkim wyróżnieniem. Nie spoczywamy jednak na laurach. Przyjdzie mi się zmierzyć z najmocniejszą stawką w tym sezonie. Na starcie stanie cała pierwsza dziesiątka WRC2, a do tego rodzina Solbergów, w tym mistrz świata, Petter Solberg - wyjaśnił Kajetanowicz.

Polak zadecydował, że w Walii rywalizować będzie Volkswagenem Polo GTI R5, za kierownicą którego po raz ostatni ścigał się w Rajdzie Niemiec. Stanął wtedy na podium. Wprawdzie w Turcji po zwycięstwo pojechał w Skodzie Fabii R5, ale wspólnie z Lotos Rally Team Kajetanowicz uznał, że Polo będzie lepszym wyborem na warunki panujące w Walii.

- Jedną z pierwszoplanowych ról odegra na pewno pogoda. Deszcz pada tu bez przerwy, a do tego tworzy się mgła. Zapowiada się zatem kolejny trudny rajd, ponieważ widoczność i poziom przyczepności będą bardzo niskie. Takie są jednak mistrzostwa świata - podsumował Kajetanowicz.

W środę załoga Lotos Rally Team brała udział w zapoznaniu z trasą Rajdu Walii. W czwartkowy poranek czeka ją odcinek testowy, zaś wieczorem rozegrany zostanie pierwszy odcinek specjalny.

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.