bg

Kajetan Kajetanowicz chce powalczyć o wygraną w Rajdzie Turcji. Doświadczenie po stronie Polaka

autor: Łukasz Kuczera | 11 09 2019

Rajd Turcji będzie piątym tegorocznym występem Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka w WRC2. Załoga Lotos Rally Team do tej pory trzykrotnie stawała na podium - we Francji, Włoszech i Niemczech. Z powodu usterki samochodu nie ukończyła za to rajdu w Argentynie.

Kajetanowicz ma nadzieję, że w Turcji podtrzyma dobrą passę i po raz kolejny powalczy o wygraną. Zwłaszcza że miał już okazję poznać tamtejsze trasy przed rokiem. - Odcinki w stosunku do ubiegłego roku nie zmieniły się znacznie, dlatego z Maćkiem będziemy mogli budować tempo, bazując na naszym doświadczeniu - przekazał nam trzykrotny rajdowy mistrz Europy.

O ile ostatni Rajd Niemiec był jedną z najszybszych rund w kalendarzu WRC, o tyle impreza rozgrywana w Turcji jest jego przeciwieństwem. Nie oznacza to jednak, że załogi będą mieć ułatwione zadanie.

- Oesy Rajdu Turcji są najprawdopodobniej najwolniejszymi w całym kalendarzu WRC, ale to nie oznacza, że będzie dzięki temu łatwiej. Trasa jest kręta, a temperatury bardzo wysokie - dodał kierowca Lotos Rally Team.

Kajetanowicz zaczął sezon za kierownicą VW Polo GTI R5, po czym na Rajd Sardynii przesiadł się do Skody Fabii R5 i osiągnął tam rewelacyjny drugi wynik. Mimo to, w Niemczech startował Volkswagenem. Rajd Turcji przyniósł kolejną zmianę rajdówki.

- Na Turcję, bazując na naszych doświadczeniach, wybraliśmy Skodę Fabię R5. Wybór jest nieprzypadkowy. To auto sprawdzone i dużo wytrzymalsze. Rajd Turcji charakteryzuje się kamienistymi i piaszczystymi szutrami, a Skoda świetnie sobie radzi na tego rodzaju drogach - wyjaśnił Kajetanowicz.

- Od czwartku pierwsze rajdowe emocje. Najpierw odcinek testowy, a następnie wieczorny i bardzo widowiskowy oes. My jednak najbardziej czekamy na piątek. Właśnie tego dnia przejedziemy ponad połowę długości całego rajdu. To będzie kluczowy dzień rywalizacji - podsumował polski kierowca.

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.