bg

Kajetan Kajetanowicz drugi. Świetne rozpoczęcie Rajdu Walii w wykonaniu Polaka

autor: Łukasz Kuczera | 03 10 2019

Kajetan Kajetanowicz ukończył pierwszy oes Rajdu Walii na drugiej pozycji w klasie WRC2. Szybszy od Polaka był jedynie Petter Solberg, który nie startuje regularnie w rajdach w tym sezonie. Polak pozostawił za sobą głównych kandydatów do tytułu.

Ostatnia wygrana w Turcji sprawiła, że Kajetan Kajetanowicz został liderem klasyfikacji generalnej WRC2 i ma szansę na tytuł mistrza świata. Z tą świadomością kierowca Lotos Rally Team rozpoczął zmagania w Rajdzie Walii, w którym przyszło mu wystartować po raz pierwszy w karierze.

Warunki w Walii są ekstremalnie trudne, a już w czwartek kierowców czekała wieczorna próba, z którą Kajetanowicz poradził sobie wyśmienicie. Polak wykręcił drugi czas. Od najszybszego Pettera Solberga był wolniejszy o jedyne 2,8 s. Norweg nie startuje jednak regularnie w rajdach w tym sezonie i nie stanowi dla Kajetanowicza zagrożenia w kontekście walki o tytuł.

Co ważne, reprezentant Lotos Rally Team pozostawił za swoimi plecami najgroźniejszych rywali. Czwarty był Pierre-Louis Loubet, który po wieczornym oesie traci do Kajetanowicza 3,7 s. Dziesiąty czas wykręcił inny z kandydatów do tytułu w WRC2 - Benito Guerra.

- Rajd Walii zaczął się dla nas bardzo intensywnie, w czwartek spędziliśmy ponad 14 godzin w kombinezonach rajdowych. Przed nami jednak kolejne trzy dni, które będą jeszcze trudniejsze. Ale właśnie to nas cieszy, to takie momenty tworzą sport, który kochamy. To wielka radość być tutaj i rywalizować z tak mocną stawką, w tak trudnym rajdzie - powiedział Kajetanowicz.

- Jestem tu po raz pierwszy i postaram się wykonać swoją pracę najlepiej, jak potrafię. To są mistrzostwa świata, czyli spełnienie naszych marzeń. Myślę, że wielu będzie chciało przejąć fotel lidera w klasyfikacji WRC 2. Naszym celem jest jego utrzymanie, ale wiem, że będzie to bardzo trudne. Wiele może się wydarzyć. Trzeba dobrze zarządzać swoimi siłami, to naprawdę duże wyzwanie. Trzymajcie kciuki, bo to dla nas bardzo ważne! - dodał trzykrotny rajdowy mistrz Europy.

Wyniki Rajdu Walii po 1. oesie - WRC2:
1. P. Solberg/Mills (Volkswagen Polo GTI R5) 2:50,7 s
2. Kajetanowicz/Szczepaniak (Volkswagen Polo GTI R5) +2,8 s
3. Yates/Morgan (Hyundai i20 R5) +5,8 s
4. Loubet/Landais (Skoda Fabia R5 evo) +6,5 s
5. Fourmaux/Jamoul (Ford Fiesta R5) +6,8 s
6. Bulacia Wilkinson/Cretu (Skoda Fabia R5) +9,4 s
7. Andolfi/Inglesi (Skoda Fabia R5) +9,7 s
8. O. Solberg/Johnston (Volkswagen Polo GTI R5) +10,4 s
9. de Mevius/Wydaeghe (Citroen C3 R5) +10,5 s
10. Guerra jr./Zapata (Skoda Fabia R5 evo) +10,7 s

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.