bg

Kajetan Kajetanowicz gotowy do rywalizacji w Rajdzie Meksyku

autor: Łukasz Kuczera | 12 03 2020

W nocy z czwartku na piątek wystartuje trzecia runda WRC - Rajd Meksyku. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak oficjalnym odcinkiem testowym zakończyli przygotowania do zmagań i są gotowi do rywalizacji.

Załoga LOTOS Rally Team korzystać będzie w tym roku z nowego samochodu, jakim jest Skoda Fabia R5 evo. Wśród konkurentów duetu Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak są w kategorii WRC3 chociażby Norweg Solberg (VW Polo GTI R5), Brazylijczyk Nobre (Skoda Fabia R5), Boliwijczyk Bulacia (Citroen C3 R5), Chilijczyk Heller (Ford Fiesta R5 MkII) czy -oczywiście - Meksykanie, rekordziści w liczbie startów w tych zawodach: Trivino (aż 15) i ubiegłoroczny zwycięzca, Guerra (13, Skody Fabie R5).

- Wspaniale jest zaczynać Rajdowe Mistrzostwa Świata od rundy w Meksyku. Jesteśmy już po odcinku testowym, na którym sprawdziliśmy samochód. Jak zwykle wszystko działa bardzo dobrze. W nocy będziemy sprawdzać go w boju - powiedział Kajetanowicz.

- Odcinek w mieście zawsze gromadzi tłumy kibiców, którzy dopingują wszystkie załogi. My czujemy też wsparcie od fanów z Polski. Postaramy się dać z siebie wszystko. Odcinki, zgodnie z przewidywaniami, są bardzo wymagające. Jest dużo chytrych miejsc, pułapek. Mam nadzieję, że sporo z nich zawarliśmy w notatkach, ale trzeba będzie także improwizować. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani, jednak mimo tego trzeba będzie mieć "długą szyję" i mocno otwarte oczy - dodał trzykrotny mistrz Europy.

Rajd Meksyku rozpoczyna się w czwartek (12.03.2020) od niezwykle barwnej ceremonii startu w Guanajuato. Po niej załogi pokonają dwa przejazdy miejskiego odcinka specjalnego (1,12 km, start o godzinach 3:08 i 3:31 czasu polskiego).

Na piątkowe zmagania organizator przygotował najdłuższy etap z dziesięcioma odcinkami specjalnymi o łącznej długości ponad 135 kilometrów. Pierwsza pętla to odcinki: El Chocolate 1 (31,45 km, godz. 16:08), Ortega 1 (17,24 km, godz. 17:16), Las Minas 1 (13,69 km, godz. 18:14) oraz Parque Bicentenario (2,71 km, godz. 19:12).

Po południu czasu miejscowego rozegrana zostanie druga pętla. Załogi ponownie pokonają próby El Chocolate (22:35), Ortega (23:43) oraz Las Minas (00:41), po których przejadą jeszcze krótkie super odcinki specjalne: SSS Autodromo 1 oraz 2 (2,33 km, godz. 02:21 i 02:26) oraz Street Stage León (0,73 km, godz. 3:14).

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.