bg

Kajetan Kajetanowicz gotowy na Rajd Hiszpanii. Polak walczy o tytuł mistrza świata

autor: Łukasz Kuczera | 24 10 2019

Przed rokiem Kajetan Kajetanowicz miał okazję ścigać się w Rajdzie Hiszpanii, a doświadczenie wówczas zebrane powinno zaprocentować w najbliższy weekend. Kierowca Lotos Rally Team udowodnił bowiem w obecnym sezonie WRC2, że gdy tylko zna trasę i wie czego się spodziewać, potrafi wykręcić maksymalne wyniki.

Przełożyło się to na kilka podiów (m.in. w Niemczech czy na Sardynii), ale przede wszystkim na pierwszą wygraną Kajetanowicza w WRC2. Polak triumfował w Rajdzie Turcji, po czym został liderem klasyfikacji generalnej mistrzostw świata. Niestety, ostatni start w Walii nie ułożył się po myśli trzykrotnego rajdowego mistrza Europy, który przegrał z pechem i awarią rajdówki.

Kajetanowicz ciągle ma szansę na tytuł mistrzowski. W tabeli WRC2 zajmuje w tej chwili trzecie miejsce z 73 punktami na koncie. Lider Pierre-Louis Loubet wywalczył do tej pory 81 "oczek", ale ma w planach jeszcze dwa starty w obecnym sezonie. Dlatego Kajetanowicz musi liczyć na bardzo dobry wynik w Hiszpanii i równocześnie potknięcie swojego głównego rywala.

- Rajdowy tydzień jest u nas pełen zadań. W poniedziałek testowaliśmy naszą rajdówkę, a we wtorek usiedliśmy w cywilnym aucie i zapoznaliśmy się z trasą rajdu. To wyjątkowa impreza, ponieważ jest to jedyna runda WRC, w której jednego dnia ścigamy się po szutrze, a przez pozostałe dni po asfalcie - powiedział Kajetanowicz.

- To wielkie wyzwanie dla kierowców, ale też mechaników, którzy w krótkim czasie będą musieli przystosować auto do nowych warunków. Czeka nas ekscytujący weekend, więc trzymajcie kciuki - zaapelował kierowca Lotos Rally Team.

W Rajdzie Hiszpanii załoga Lotos Rally Team po raz kolejny skorzysta z VW Polo GTI R5.

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.