bg

Kajetan Kajetanowicz już na podium Rajdu Hiszpanii. Świetna jazda Polaka w sobotę

autor: Łukasz Kuczera | 26 10 2019

Kajetan Kajetanowicz w świetnym stylu rozpoczął poranną pętlę Rajdu Hiszpanii. Polak na tyle podkręcił tempo, że awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej WRC2. To dobry prognostyk przed kolejnymi sobotnimi oesami.

W piątek kierowcy w Rajdzie Hiszpanii rywalizowali głównie na szutrowych trasach, a sobota przyniosła zmianę warunków i konieczność sprawdzenia się na asfalcie. Doskonale z innymi realiami poradził sobie Kajetan Kajetanowicz, który podkręcił tempo i awansował z czwartej na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej WRC2.

Załoga Lotos Rally Team unikała błędów na kolejnych porannych oesach, dzięki czemu ma spore szanse na końcowy sukces w klasie WRC2. - Musieliśmy szybko zmienić nasz styl jazdy, ale to jeden z uroków tej wyjątkowej imprezy. Cieszy nas to, że wciąż pniemy się w górę tabeli WRC2 - powiedział Kajetanowicz.

W tej chwili Kajetanowicz traci 51,2 s do prowadzącego Erica Camillego. Polski kierowca może jednak zniwelować tę stratę wskutek decyzji sędziów. - Podczas przedostatniego odcinka straciliśmy trochę czasu, jadąc za naszym rywalem, który zmieniał koło. Spodziewamy się, że sędziowie poprawia jeszcze nasz czas. Niezależnie od ich decyzji jesteśmy w pełni skupieni na naszym zadaniu, czyli mądrej i szybkiej jeździe - dodał trzykrotny rajdowy mistrz Europy.

Po zakończeniu porannej pętli, która składała się z trzech oesów, samochody trafiły na serwis, a załogi mają chwilę odpoczynku. W sobotę rozegrane zostaną jeszcze cztery odcinki specjalne.

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.