bg

Kajetan Kajetanowicz już po odcinku testowym. "Mamy dobry feeling"

autor: Łukasz Kuczera | 03 10 2019

- Dzisiaj jest dobry dzień, bo jest dzień rajdowy - mówi Kajetan Kajetanowicz, który w czwartkowy poranek zmierzył się z odcinkiem testowym Rajdu Walii. Załoga Lotos Rally Team broni w tej imprezie pozycji lidera WRC2.

Start w Rajdzie Walii jest niezwykle ważny dla Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka. Załoga Lotos Rally Team może zrobić kolejny krok w kierunku upragnionego tytułu mistrza świata WRC2. Zadanie nie będzie jednak łatwe, bo nigdy wcześniej Polacy nie startowali w Walii.

- Jak mówi rajdowe powiedzenie: dzisiaj jest dobry dzień, bo dzisiaj jest rajdowy dzień. Zaczynamy Rajd Walii. Jesteśmy już po odcinku testowym. Wykonaliśmy jeden, udany przejazd. Mieliśmy dobry feeling samochodu, co dobrze nastraja mnie przed resztą weekendu - powiedział Kajetanowicz.

Kierowca Lotos Rally Team na Rajd Walii wybrał z powrotem Volkswagena Polo GTI R5, którym po raz ostatni startował w Rajdzie Niemiec. Wtedy stanął na podium, dlatego pozostaje mieć nadzieję, że przygoda z "polówką" w Walii będzie równie udana.

Na odcinku testowym Kajetanowicz i Szczepaniak wykręcili czas 3:08.1. Był to szósty najlepszy wynik w WRC2. Większość załóg zdecydowała się jednak na trzy przejazdy, podczas gdy Polacy tylko raz ruszyli na trasę.

- Przed nami jeszcze ceremonia startu rajdu, a potem krótki, wieczorny odcinek specjalny. Trzymajcie za nas kciuki! - dodał Kajetanowicz.

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.