bg

Kajetan Kajetanowicz już pod odcinku testowym. Zaczynają się emocje w Rajdzie Turcji

autor: Łukasz Kuczera | 12 09 2019

Dla Kajetana Kajetanowicza występ w Rajdzie Turcji jest piątym w obecnym sezonie WRC2. Kierowca Lotos Rally Team miał okazję rywalizować nad Bosforem już w zeszłym roku, a ponieważ trasy rajdu mocno się nie zmieniły, powinno to zaprocentować.

Dlatego też Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak podeszli z rozwagą do odcinka testowego. Polska załoga postanowiła oszczędzać opony i straciła do najszybszych duetów ponad minutę.

- Czwartki to w rajdowym sezonie moje ulubione dni, bo tego dnia zaczynają się oficjalne zmagania. Zgodnie z przewidywaniami, towarzyszy nam piękna pogoda: upał i słońce - powiedział kierowca Lotos Rally Team.

- Chcemy dobrze przejechać ten wymagający rajd, dlatego nie podejmowaliśmy zbędnego ryzyka na tym etapie - wyjaśnił Kajetanowicz.

Wieczorem o godz. 20.08 rozpocznie się super odcinek specjalny w Marmaris (2,0 km), przed którym tradycyjnie załogi przejadą przez rampę startową.

Piątkową rywalizację rozpoczną po krótkim odpoczynku już o 7.30, wyjazdem z parku zamkniętego. Będzie to najdłuższy, bo mierzący blisko 160 kilometrów etap złożony z sześciu odcinków specjalnych. Wśród nich są dwa przejazdy próby Çetibeli, mierzącej aż 38,15 km.

Kolejnym etapem będzie sobota, podczas której zawodnicy także powalczą na trzech dwukrotnie pokonywanych próbach, o łącznej długości ponad 110 kilometrów. Tu także zaplanowano długi, bo mierzący 33 kilometry odcinek Yeşilbelde, który rozpoczynać będzie dzień oraz drugą pętlę. Finałowa niedziela składa się z dwóch odcinków specjalnych pokonywanych dwukrotnie. Zawody zakończy powerstage Marmaris, a wyniki powinniśmy poznać około godziny 13:00 czasu polskiego.

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.