bg

Kajetan Kajetanowicz na mecie Rajdu Walii. Polak zebrał cenne doświadczenie

autor: Łukasz Kuczera | 06 10 2019

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak ukończyli Rajd Walii. W niedzielę, po tym jak załoga Lotos Rally Team powróciła na trasę, była w stanie osiągać bardzo konkurencyjne czasy i zdobyła doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości.

Rajd Walii to jedna z najtrudniejszych rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata, o czym przekonali się Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak. Polacy debiutowali w tej imprezie i zaczęli rywalizację od drugiego czasu na otwierającym rajd oesie w czwartek. Później w kilku sytuacjach zabrakło im szczęścia.

W piątek Kajetanowicz kilkukrotnie na wymagającej trasie musiał wymieniać koło, aż zabrakło mu zapasu i wycofał się z rywalizacji. Wrócił do niej w sobotę korzystając z systemu Rally2. Znów był w stanie kręcić czasy na poziomie czołówki WRC2 i po raz kolejny dopadł go pech. Awaria w VW Polo GTI R5 w postaci usterki układu przeniesienia napędu zmusiła ich do przerwania jazdy.

W niedzielę załoga Lotos Rally Team ponownie wyjechała na oesy i znów na mecie była w stanie osiągać konkurencyjne czasy. Zebrała tym samym cenne doświadczenie, które powinno zaprocentować w przyszłości. Zwłaszcza że przed Kajetanowiczem i Szczepaniakiem jeszcze jeden rajd w tym roku.

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.