bg

Kajetan Kajetanowicz nie zwalnia tempa. Sobotnia pętla dla kierowcy Lotos Rally Team

autor: Łukasz Kuczera | 14 09 2019

Sobotni etap Rajdu Turcji to blisko 110 kilometrów, na które składają się trzy odcinki pokonywane dwukrotnie. Przed godz. 12 załogi ukończyły pierwszą z pętli.

Dla Polaków, Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka, wszystko przebiegało bez większych problemów. Załoga Lotos Rally Team wygrała dwie z trzech prób i umocniła się na prowadzeniu w kategorii WRC2.

Dzień rozpoczął pierwszy przejazd próby Yeşilbelde, drugiej w kolejności najdłuższej w rajdzie, bo liczącej aż 33 km. Polacy rozpoczęli od pewnej i równej jazdy, wykręcając trzeci czas, tylko 1,8 s za duetem Bulacia Wilkinson/Cretu oraz 7,9 s za Andolfim i Inglesim.

Kolejne dwie próby: Datça 1 (8,75 km) oraz Kızlan 1 (13,15 km) to już dwa triumfy Kajetanowicza i Szczepaniaka. W obu przypadkach oesowe podium uzupełniali Bulacia Wilkinson/Cretu (+4,9 s i +2,0 s) oraz Gill/ Macneall (+5,1 s i +5,2 s).

Po dziesięciu odcinkach specjalnych Kajetanowicz ma ponad trzy minuty przewagi nad kolejną z załóg.

- Po wypracowaniu w piątek dużej przewagi w WRC2, skupiamy się na strategicznej jeździe, która zapewni nam utrzymanie fotela lidera. Nie oznacza to jednak wolnej jazdy. Na porannej pętli wykręcaliśmy najlepsze czasy na dwóch oesach i jeszcze bardziej powiększyliśmy naszą przewagę - powiedział trzykrotny rajdowy mistrz Europy.

- Mamy bardzo dobre tempo, co daje nam dużo satysfakcji. Warunki na drodze są lepsze niż w piątek, więc możemy też czerpać więcej frajdy z jazdy, ale na drugiej pętli droga na pewno będzie w dużo gorszym stanie. Musimy więc być cały czas skoncentrowani i trzymać się z dala od kłopotów. Liczymy na Wasz doping - dodał Kajetanowicz.

Wyniki Rajdu Turcji po 10. oesie - WRC2:
1. K. Kajetanowicz/M. Szczepaniak (Polska, Skoda Fabia R5) 2:50:34,6 s
2. M. Bulacia Wilkinson/F. Cretu (Boliwia/Argentyna, Skoda Fabia R5) +3:09,1 s
3. F. Andolfi/E. Inglesi (Włochy, Skoda Fabia R5) +4:41,8 s
4. H. Solberg/I. Minor-Petrasko (Norwegia/Austria, Skoda Fabia R5) +15:24,0 s
5. B. Cukurova/V. Bostanci (Turcja, Skoda Fabia R5) +20:35,4 s
6. P. Nobre/G. Morales (Brazylia, Skoda Fabia R5) +24:12,3 s
7. G. Gill/G. Macneall (Indie/Australia, Ford Fiesta R5 MK2) +24:18,6 s
8. B. Manyera/C. Cerkez (Turcja, Skoda Fabia R5) +29:09,3 s.

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.