bg

Kajetan Kajetanowicz przed życiową szansą. "To będzie trudne zadanie"

autor: Łukasz Kuczera | 14 09 2019

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak znajdują się na czele klasyfikacji WRC2 w Rajdzie Turcji począwszy od czwartkowego odcinka specjalnego Marmaris, który rozpoczynał rywalizację nad Bosforem. Przed ostatnim dniem rajdu Polacy mają ponad trzy minuty przewagi nad duetem Bulacia-Cretu.

- Przejechaliśmy bez problemu wszystkie sobotnie odcinki, liderujemy w WRC2 i utrzymujemy dużą przewagę. W całym rajdzie wygraliśmy 7 z 13 rozegranych do tej pory odcinków! - powiedział po sobotnim etapie Kajetanowicz.

Kierowca Lotos Rally Team stara się zachować chłodną głowę i wie, że do zwycięstwa w Rajdzie Turcji jeszcze daleka droga. - Żeby dowieźć ten historyczny wynik do mety, musimy przejechać w niedzielę jeszcze cztery odcinki specjalne o długości niecałych 40 km. To będzie trudne zadanie. Tym bardziej, że sytuacja w Rajdzie Turcji zmienia się jak w kalejdoskopie - dodał trzykrotny rajdowy mistrz Europy.

- Jesteśmy pewni siebie i w niedzielę, w 100 proc. skoncentrowani na naszym zadaniu, damy z siebie wszystko. Równocześnie dziękuję wszystkim kibicom za wsparcie - podsumował Kajetanowicz.

Kajetanowicz stoi przed nie lada szansą. Może nie tylko wygrać pierwszy rajd w WRC2 w swojej karierze, ale też dobry wynik w Turcji poprawi jego sytuację w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Polak pozostanie w grze o tytuł mistrzowski w WRC2. Do tej pory tylko jeden kierowca z Polski zdobył w tej serii mistrzostwo świata. W roku 2013 dokonał tego Robert Kubica.

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.