bg

Kajetan Kajetanowicz skomentował świetną jazdę. "Cały czas podchodzimy z pokorą do tego rajdu"

autor: Łukasz Kuczera | 13 09 2019

Rajd Turcji należy do Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka. W czwartkowy wieczór załoga Lotos Rally Team wygrała odcinek Marmaris, który otwierał rywalizację nad Bosforem. W piątkowy poranek zgarnęła za to hat-tricka, wygrywając wszystkie oesy porannej pętli.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, bo mamy na swoim koncie cztery oesowe zwycięstwa, dzięki czemu pewnie liderujemy w WRC2, a w klasyfikacji rajdu znajdujemy się nawet przed załogami zgłoszonymi w WRC2 Pro. Takie tempo bardzo nas cieszy, ale najważniejsze, że na trasie unikamy większych problemów - powiedział Kajetanowicz po porannej pętli.

W tej chwili Kajetanowicz ma aż 41,8 s przewagi nad drugim Marco Bulacią. Dlatego trzykrotny rajdowy mistrz Europy będzie przystępować do popołudniowej pętli w dość komfortowej sytuacji. Kierowca Lotos Rally Team nie zamierza jednak zwalniać tempa.

- Choć nasza przewaga nad rywalami jest duża, cały czas z pokorą podchodzimy do tego rajdu. Już widzimy po naszych konkurentach, tutaj na każdym zakręcie może czaić się pułapka. Druga pętla będzie jeszcze trudniejsza, ponieważ po porannych przejazdach drogi są już mocno zniszczone. Musimy do końca utrzymać pełną koncentrację. Jak zawsze, damy z siebie wszystko - dodał Kajetanowicz.

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.