bg

Kajetan Kajetanowicz skomentował swój sukces. "Jestem dumny z całego zespołu"

autor: Łukasz Kuczera | 25 08 2019

Kilkudniowe wysiłki załogi Lotos Rally Team przyniosły efekt w postaci trzeciego miejsca w klasyfikacji WRC2 w Rajdzie Niemiec. Kajetan Kajetanowicz jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji w Niemczech spędził sporo czasu na testach, po których podjął decyzję o powrocie za kierownicę VW Polo GTI R5. Wcześniejszy Rajd Sardynii ukończył bowiem w Skodzie Fabii R5.

Świetna forma w Niemczech potwierdziła słuszność wyboru Kajetanowicza. Ustronianin od czwartkowego odcinka testowego dysponował świetnym tempem. Co najważniejsze, wystrzegał się błędów. Dzięki temu stopniowo piął się w górę klasyfikacji WRC2.

- Rajd Niemiec zakończyliśmy na trzecim miejscu, trzy sekundy do drugiej pozycji. Do pierwszego stopnia podium zabrakło około 20 sekund. Myślę, że po czterech dniach ścigania to bardzo dobry rezultat - powiedział kierowca Lotos Rally Team.

- Jestem dumny z całego zespołu Lotos Rally Team, który wykonał świetną pracę. Myślę, że my z pilotem Maćkiem Szczepaniakiem powinniśmy być z siebie zadowoleni. Czekamy na kolejny rajd i wyciągamy wnioski z tego. Trzymajcie za nas kciuki! - dodał Kajetanowicz.

Trzykrotny rajdowy mistrz Europy docenił też wsparcie kibiców. Do Niemiec wybrało się bowiem sporo fanów z Polski, przez co na trasach kolejnych oesów można było dostrzec biało-czerwone flagi.

Rajd Niemiec 2019, nieoficjalna końcowa klasyfikacja WRC2:
1. Kreim/Braun (Niemcy, Skoda Fabia R5 evo) 3:28:16,7s
2. Griebel/Winklhofer (Niemcy, Skoda Fabia R5 evo) +18,5s
3. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Volkswagen Polo GTI R5) +21,5s
4. Tempestini/Itu (Rumunia, Hyundai i20 R5) +4:47,2s
5. Griazin/Fedorow (Rosja, Skoda Fabia R5) +4:54,7s
6. Dinkel/Furst (Niemcy, Hyundai i20 R5) +5:55,3s
7. Yates/Morgan (Wielka Brytania, Skoda Fabia R5) +5:57,5s
8. Fourmaux/Jamoul (Francja, Ford Fiesta R5) +7:58,9s
9. Pedro/Baldaccini (Włochy, Ford Fiesta R5 MK2) +19:57,9s
10. de Mevius/Wydaeghe (Belgia, Citroen C3 R5) +43:48,0s

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.