bg

Kajetan Kajetanowicz trzeci w Rajdzie Niemiec. Świetna postawa Polaka

autor: Łukasz Kuczera | 24 08 2019

Popołudniowa pętla Rajdu Niemiec przeniosła się na wojskowy poligon, a warunki na nim panujące są niezwykle ekstremalne. Centymetry dzielą kierowców od betonowych barier, które zostały stworzone, by zatrzymywać czołgi. Dlatego najmniejszy błąd może powodować odpadnięcie z rywalizacji.

Poligon Baumholder okazał się szczęśliwy dla Kajetanowicza, który szybkim i równym tempem pokonał oes. Za to rywale zaczęli popełniać błędy. Włoch Fabio Andolfi stracił pół minuty, a podobną stratę zanotował Niemiec Marijan Griebel. Dało to awans Kajetanowiczowi na trzecią pozycję w WRC2.

Kajetanowicz dopisał przy tym kolejne oesowe podium w WRC2 do swojej klasy, plasując się na drugim i trzecim miejscu na 12. i 13. odcinku.

- Przed startem tej pętli mówiłem, że rywalizacja na poligonie Baumholder będzie kluczowa dla wyników rajdu. I tak się właśnie dzieje! Nasi rywale popełniają błędy, a my jadąc cały czas bardzo szybkim tempem, wykorzystujemy to - powiedział kierowca Lotos Rally Team

- Rywalizacja jest bardzo zacięta i jestem szczęśliwy, że nasza forma pozwala nam być wysoko w wynikach - dodał Kajetanowicz.

Co ważne, błędów nie ustrzegł się też lider Fabian Kreim. W efekcie przewaga Niemca nad Kajetanowiczem stopniała do ledwie 28,9 s. Tym samym kierowca Lotos Rally Team pozostaje w walce o zwycięstwo w WRC2.

Rajd Niemiec 2019, nieoficjalna klasyfikacja WRC2 po OS 13:
1. Kreim/Braun (Niemcy, Skoda Fabia R5 evo) 2:06:05,6s
2. Griebel/Winklhofer (Niemcy, Skoda Fabia R5 evo) +23,3s
3. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Volkswagen Polo GTI R5) +28,9s
4. Andolfi/Scattolin (Włochy, Skoda Fabia R5) +47,5s
5. Dinkel/Furst (Niemcy, Hyundai i20 R5) +3:24,8s
6. Yates/Morgan (Wielka Brytania, Skoda Fabia R5) +3:35,4s
7. Bedoret/Walbrecq (Belgia, Skoda Fabia R5 evo) +3:57,2s
8. Griazin/Fedorow (Rosja, Skoda Fabia R5) +4:17,4s
9. Tempestini/Itu (Rumunia, Hyundai i20 R5) +4:29,3s
10. Fourmaux/Jamoul (Francja, Ford Fiesta R5) +6:37,8s

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.