bg

Kajetan Kajetanowicz utrzymał wysoką pozycję. Piątkowy etap Rajdu Niemiec dobiegł końca

autor: Łukasz Kuczera | 23 08 2019

- Ja nazywam ten rajd bardziej wyścigiem - mówił po porannej pętli Kajetan Kajetanowicz. Impreza rozgrywana w Niemczech należy bowiem do najszybszych w kalendarzu WRC i to potwierdził piątkowy etap. - Tempo jest szalone - dodawał reprezentant Lotos Rally Team.

Kajetanowicz do popołudniowej pętli przystępował z jasnym celem - poprawieniem tempa względem poranych oesów. W trudnych warunkach trzykrotny rajdowy mistrz Europy poradził sobie wyśmienicie i ustrzegł się błędów. Dzięki temu zachował szóste miejsce w klasyfikacji generalnej WRC2.

- Jesteśmy już po ostatnim odcinku specjalnym piątkowego, bardzo trudnego etapu. Udało nam się dojechać do mety bez błędów, a to jest najważniejsze. Tempo w WRC2 jest na niesamowitym poziomie. Trzymamy się czołówki i aktualnie jesteśmy na szóstym miejscu - powiedział kierowca Lotos Rally Team.

Liderem WRC2 pozostał Stephane Lefebvre. Strata Kajetanowicza do Francuza w tej chwili wynosi nieco ponad minutę.

Sobota będzie dla kierowców najbardziej pracowitym dniem. Cała stawka WRC będzie mieć do przejechania aż osiem odcinków specjalnych. Pierwszy z nich zaplanowano na godz. 8.12. Ostatni rozpocznie się o godz. 19.33. Łącznie rajdówki pokonają w sobotę dystans niemal 158 km.

- Można powiedzieć, że zaczyna się nowy rajd. Czekają na nas zupełnie inne odcinki, w tym ponad 40-kilometrowy oes na poligonie wojskowym. Będziemy musieli się szybko dostosować do nowych warunków. Mamy na miejscu wsparcie od naszych fantastycznych kibiców, którzy przyjechali tu specjalnie dla nas. To wiele dla mnie znaczy. Teraz pora na odpoczynek i w sobotę ciśniemy dalej - dodał Kajetanowicz.

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.