bg

Kajetan Kajetanowicz walczy o zwycięstwo. Sobota w Rajdzie Niemiec dla Polaka

autor: Łukasz Kuczera | 24 08 2019

Sobota była najbardziej wymagającym dniem dla całej stawki WRC. Wyzwaniem była zwłaszcza rywalizacja na poligonie wojskowym, bo jeden z odcinków liczył aż 40 kilometrów. Przy tak długim dystansie kluczowe było zachowanie odpowiedniej koncentracji i jazda na maksymalnym ryzyku.

Świetnie w takich warunkach poradził sobie Kajetan Kajetanowicz, który zakończył dzień drugą i czwartą pozycją. Tak dobre wyniki na tych oesach pozwoliły kierowcy Lotos Rally Team utrzymać trzecie miejsce w "generalce".

Kajetanowicz ciągle liczy się w walce o zwycięstwo w całym rajdzie. W tej chwili ustronianin traci tylko 25,4 s do prowadzącego Fabiana Kreima.

Warto podkreślić, że Kajetanowicz w sobotę był najszybszym kierowcą w stawce, jeśli podsumujemy czasy osiągane przez niego na kolejnych oesach. Polak jako jedyny z czołówki WRC2 ustrzegł się poważniejszych błędów.

- To był bardzo udany dzień. Jesteśmy na podium. Dobra walka dwóch niemieckich zawodników. Jeden z nich podobno mieszka przy trasie odcinka specjalnego. Fantastyczna sprawa! To był długi dzień. Z niecierpliwością czekamy na niedzielę. Różnice pomiędzy zawodnikami nie są duże. Przed nami jest Marijan, za nami Fabio, więc będziemy walczyć najlepiej jak potrafimy - powiedział Kajetanowicz.

Rajd Niemiec 2019, nieoficjalna klasyfikacja WRC2 po OS 15:
1. Kreim/Braun (Niemcy, Skoda Fabia R5 evo) 2:37:41,9s
2. Griebel/Winklhofer (Niemcy, Skoda Fabia R5 evo) +16,9s
3. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Volkswagen Polo GTI R5) +25,4s
4. Andolfi/Scattolin (Włochy, Skoda Fabia R5) +39,5s
5. Griazin/Fedorow (Rosja, Skoda Fabia R5) +4:19,3s
6. Dinkel/Furst (Niemcy, Hyundai i20 R5) +4:24,4s
7. Yates/Morgan (Wielka Brytania, Skoda Fabia R5) +4:40,4s
8. Tempestini/Itu (Rumunia, Hyundai i20 R5) +4:43,6s
9. Fourmaux/Jamoul (Francja, Ford Fiesta R5) +6:55,1s
10. Pedro/Baldaccini (Włochy, Ford Fiesta R5 MK2) +13:31,5s

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.