bg

Kajetan Kajetanowicz wybrał rajdówkę na Rajd Walii. Przemyślana decyzja Polaka

autor: Łukasz Kuczera | 01 10 2019

Rajd Walii odbywający się w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata jest jednym z najstarszych rajdów na świecie. To również bardzo trudna impreza ze względu na specyficzne warunki pogodowe panujące na tej szerokości geograficznej. Kajetan Kajetanowicz zdecydował, że w tym rajdzie pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5.

- Pewnie sporo osób zastanawia się, dlaczego co rajd zmieniamy rajdówkę. Chcę więc zapewnić, że nie są to przypadkowe decyzje. Wybór podejmuję, uwzględniając okoliczności podczas rajdu, takie jak rodzaj nawierzchni czy warunki atmosferyczne - wytłumaczył kierowca Lotos Rally Team, który w tej chwili jest liderem klasyfikacji generalnej mistrzostw świata WRC2.

Kajetanowicz wygrał ostatnio Rajd Turcji za kierownicą Skody Fabii R5. Wcześniej stanął też na drugim stopniu podium na Sardynii w tym samochodzie. Wybór VW Polo GTI R5 na został jednak odpowiednio przemyślany.

- Jeden samochód lepiej radzi sobie na odcinkach asfaltowych, a drugi na szutrowych, a to gra istotną rolę. Rajd Walii charakteryzuje się śliskimi i szutrowymi trasami, a Volkswagen Polo dobrze z nimi radzi, dlatego tym razem zdecydowałem się na właśnie ten samochód - dodał trzykrotny rajdowy mistrz Europy.

Rajd Walii odbędzie się w dniach 3-6 października. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak w tym sezonie startowali już w pięciu rajdach. Po występie w Walii polską załogę czekać będzie jeszcze jeden występ w obecnym sezonie WRC2.

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.