bg

Kolejne trudne wyzwanie przed Kajetanem Kajetanowiczem. Polak zapowiada walkę w Rajdzie Turcji

autor: Łukasz Kuczera | 11 09 2019

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wyruszą na odcinki Rajdu Turcji jako pierwsza z załóg WRC2. W tej chwili przedstawiciele Lotos Rally Team zajmują piąte miejsce w tabeli sezonowej w swojej klasie. Dla polskiej załogi będzie to drugi start w tureckich zawodach.

Rajd Turcji słynie z wyjątkowo trudnych odcinków specjalnych, które są wyzwaniem zarówno dla zawodników, jak i dla samochodów, od których wymaga się niezwykłej wytrzymałości. Już w pierwszym dniu zapoznania z rozkopaną trasą załogi napotykały wielkie głazy. Nadzianie się na taki kamień podczas rywalizacji może skutkować przebitą oponą lub nawet urwanym kołem.

- Zapoznanie z trasą pokazuje nam trudy tego rajdu. Wymaga on utrzymania skupienia i koncentracji na najwyższym poziomie, co nie będzie łatwe przy tych temperaturach, wszechobecnym kurzu i napiętym harmonogramie. Ale to są właśnie mistrzostwa świata, najtrudniejszy cykl rajdowy. I najpiękniejszy! Traktujemy jak wyróżnienie to, że wraz z całym zespołem Lotos Rally Team możemy tu być i reprezentować nasz kraj. Damy z siebie wszystko! - stwierdził trzykrotny rajdowy mistrz Europy.

Na czwartek organizator przygotował odcinek testowy o długości 4,7 km, rozgrywany w godzinach 10.00-13.30 dla załóg z priorytetem. Następnie wieczorem o 20.08 rozpocznie się super odcinek specjalny w Marmaris (2,0 km), przed którym tradycyjnie załogi przejadą przez rampę startową.

Piątkową rywalizację rozpoczną po krótkim odpoczynku już o 7.30, wyjazdem z parku zamkniętego. Będzie to najdłuższy, bo mierzący blisko 160 kilometrów etap złożony z sześciu odcinków specjalnych. Wśród nich są dwa przejazdy próby Çetibeli, mierzącej aż 38,15 km.

Kolejnym etapem będzie sobota, podczas której zawodnicy także powalczą na trzech dwukrotnie pokonywanych próbach, o łącznej długości ponad 110 kilometrów. Tu także zaplanowano długi, bo mierzący 33 kilometry odcinek Yeşilbelde, który rozpoczynać będzie dzień oraz drugą pętlę. Finałowa niedziela składa się z dwóch odcinków specjalnych pokonywanych dwukrotnie. Zawody zakończy powerstage Marmaris, a wyniki powinniśmy poznać około godziny 13:00 czasu polskiego.

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.