bg

Największy sukces w karierze stał się faktem. Kajetan Kajetanowicz drugi w WRC2!

autor: Łukasz Kuczera | 06 11 2019

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak zakończyli sezon 2019 na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata WRC2! To największy sukces załogi Lotos Rally Team w jej historii. Dokonała tego w zaledwie drugim roku startów w WRC2.

Wydawało się, że do zakończenia sezonu w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata pozostanie jeszcze jedna runda. W najbliższy weekend najlepsi kierowcy świata mieli bowiem rywalizować w Rajdzie Australii. Tyle że runda na Antypodach została odwołana z powodu szalejących w tym kraju pożarów. Zagrażały one życiu i zdrowiu kierowców oraz członków załóg.

W tej sytuacji załoga Lotos Rally Team uplasowała się na drugim miejscu w WRC2 z 88 punktami na koncie. Za jej plecami znaleźli się m.in. Fabio Andolfi oraz Benito Guerra, którzy zapowiadali występ w Rajdzie Australii. Włoch i Meksykanin mieli jeszcze szansę, by zrzucić Kajetanowicza i Szczepaniaka z podium WRC2. Nie znaleźli się jednak na liście zgłoszeń na najbliższy rajd, więc odwołanie imprezy w Australii nie zmieniło ich sytuacji. Dlatego też Kajetanowicz może świętować tytuł wicemistrza świata WRC2.

To największy sukces w karierze Kajetanowicza, który do tej pory zapisał na swoim koncie trzy tytuły rajdowego mistrza Europy. Tegoroczne osiągnięcie cieszy tym bardziej, że dla Polaka był to dopiero drugi sezon startów w WRC2, a pierwszy w pełnym wymiarze. W kilku rajdach ustronianin debiutował i zapoznawał się z trasami, podczas gdy rywale znali je już na wylot.

Doświadczenie u Kajetanowicza zaprocentowało m.in. w Rajdzie Turcji, na starcie którego pojawił się po raz drugi. W tej imprezie kierowca Lotos Rally Team był w stanie odnieść pierwsze w karierze zwycięstwo w WRC2. Oglądaliśmy go też na podium na Korsyce, Sardynii, w Niemczech i Hiszpanii. Z powodu awarii samochodu Kajetanowicz nie kończył rajdów w Argentynie i Walii.

Drugie miejsce Kajetanowicza w WRC2 to największy sukces polskich rajdów od sezonu 2013, kiedy to Robert Kubica zdobył tytuł mistrzowski w tej kategorii.

Mistrzem świata WRC2 sezonu 2019 został Pierre-Louis Loubet.

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.