bg

Popisowa jazda Kajetana Kajetanowicza. Polak szybszy od Sebastiena Loeba

autor: Łukasz Kuczera | 26 10 2019

Kajetan Kajetanowicz zakończył sobotni etap Rajdu Hiszpanii na podium klasyfikacji WRC2 . Podczas popołudniowej pętli kierowca Lotos Rally Team utrzymał równe i mocne tempo, dzięki czemu nadal ma spore szanse na końcowy sukces.

Popołudniowa pętla Rajdu Hiszpanii składała się z czterech odcinków specjalnych. Każdy z nich rozgrywany był na asfaltowej nawierzchni, a Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak pokazali, że w takich warunkach czują się jak ryba w wodzie. Załoga Lotos Rally Team kontrolowała tempo i utrzymała trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej imprezy.

Przed ostatnim dniem rywalizacji Kajetan Kajetanowicz traci 18 sekund do drugiego w stawce WRC2 Pierre'a-Louisa Loubeta. Dlatego też szybka jazda i uniknięcie błędów na niedzielnych oesach mogą dać trzykrotnemu rajdowemu mistrzowi Europy kolejny skok w "generalce" imprezy.

Kajetanowicz błysnął zwłaszcza na oesie rozgrywanym na ulicach Salou, gdy w wieczornych warunkach wykręcił czwarty czas w WRC2 i równocześnie dziewiąty w całej klasyfikacji rajdu. Polak był szybszy m.in. od żywej legendy WRC i wielokrotnego mistrza świata Sebastiena Loeba.

- To był długi i ekscytujący dzień. Rywalizacja w naszej klasie od początku jest niesamowicie zacięta i taka zostanie do końca. Dlatego cieszę się, że w tej walce znajdujemy się na tak wysokiej, trzeciej pozycji w WRC2. Do tego na koniec dnia wykręciliśmy dziewiąty czas w klasyfikacji generalnej, zostawiajac za sobą kilka aut WRC - powiedział Kajetanowicz po zakończeniu sobotnich zmagań.

- Nasi rywale tanio skóry nie sprzedadzą, dlatego na niedzielnych odcinkach będziemy musieli stale trzymać bardzo wysokie tempo. Cieszy nas wynik, ale też to, że do Hiszpanii przyjechało nas wspierać tak wielu kibiców. Wszędzie widzimy polskie flagi z naszymi imionami i to daje nam bardzo dużo motywacji. Dziękuję, że jesteście z nami - dodał kierowca Lotos Rally Team.

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.