bg

Rajd Barbórka startuje już wieczorem. Kajetan Kajetanowicz zapowiada wielkie show w Warszawie

autor: Łukasz Kuczera | 06 12 2019

Punktualnie o godzinie 20:00 z rampy pod warszawską Galerią Młociny wyruszą pierwsi zawodnicy, którzy rozpoczną 57. edycję Rajdu Barbórka. Mnóstwo emocji zapowiada Kajetan Kajetanowicz. Kierowca Lotos Rally Team chce po raz kolejny wygrać Barbórkę.

Do kultowych zawodów, które tradycyjnie kończą sezon sportów motorowych w naszym kraju, ponownie zgłosiło się ponad 100 załóg. Z numerem 1 na drzwiach Forda Fiesty WRC pojadą Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, reprezentanci Lotos Rally Team. Na rywalizację sportową poczekamy do soboty: początek o godzinie 8:00 na Torze Modlin.

Kajetanowicz, zdobywca drugiego miejsca w tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata WRC2, jest już po krótkich, ale intensywnych testach nowego samochodu. Sześciokrotny zwycięzca zawodów jest gotowy do zaciętej rywalizacji, ale jak sam powtarza, najważniejsza jest radość kibiców i podziękowanie widowiskową jazdą za cały rok wsparcia.

- Jesteśmy w dobrych nastrojach przed Rajdem Barbórka. Przeprowadziliśmy test samochodu, którym już jechałem, ale nie siedziałem w nim rok, więc zdążyłem już wszystko zapomnieć. To świetny samochód, ale nie jest stworzony do tego typu odcinków. Niektórzy pytają mnie, dlaczego go wybrałem. Robię to, bo chcę zrobić show. To dla mnie też jest wielkie wydarzenie. Będę oczywiście poznawał ten samochód na rajdzie, bo mieliśmy zbyt krótkie testy, jak na tak skomplikowaną rajdówkę. Mamy na pokładzie osiemnaście przełączników na samej kierownicy, więc można się pogubić - powiedział Kajetanowicz.

- Postaram się zadbać o dobre widowisko. Myślę, że będziemy mieć z Maćkiem dużo frajdy, jak zawsze podczas tego rajdu. Postaramy się pojechać jak najszybciej. Nie jest to łatwe, każdy chce z nami wygrać. Bardzo ważna jest tutaj przyczepność i to jak się spisują opony. Moc nie jest aż tak istotna. Waga tego auta także ma duże znaczenie, ale jak zawsze damy z siebie wszystko - dodał kierowca Lotos Rally Team.

Kajetanowicz przy okazji Barbórki postanowił wesprzeć WOŚP. W sobotę podczas rajdu, między godz. 17 a 20, licytowany będzie przejazd z polskim kierowcą na fotelu pasażera. Dodatkowo jeden z kibiców na serwisie aukcyjnym Allegro zaoferował aż 20 tys. zł za możliwość przejechania fragmentu trasy u boku trzykrotnego mistrza Europy.

Tegoroczna edycja Rajdu Barbórka składa się z sześciu odcinków specjalnych, których łączna długość wynosi niespełna 30 kilometrów. Rywalizację rozpocznie próba Tor Modlin o długości 6,23 km, pokonywana dwukrotnie (start o 8:00 i 8:15).

Następnie załogi przejadą na Bemowo, gdzie na autodromie wytyczone zostaną dwa odcinki o długości 4,12 km (start o 9:30 oraz 9:45). Po nich zaplanowano trzydziestominutowy serwis, również na terenie autodromu Bemowo. Po nim załogi udadzą się na Służewiec, gdzie rozegrane zostaną dwie finałowe próby o długości 4,25 km każda (starty o 11:00 oraz 11:15).

Około godziny 12:00 poznamy wyniki rajdu i listę załóg, które dostały się do rywalizacji na osobno liczonym Kryterium Asów na ulicy Karowej. O 17:00 rozpoczną się tam przejazdy pokazowe, a właściwa rywalizacja ruszy o godzinie 18:30.

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.