bg

Rajd Meksyku skrócony z powodu koronawirusa. Kajetan Kajetanowicz na czwartym miejscu

autor: Łukasz Kuczera | 15 03 2020

Kajetan Kajetanowicz rozpoczął nowy sezon WRC występem w Rajdzie Meksyku. Równocześnie ustronianin po raz pierwszy korzystał ze Skody Fabii R5 evo, którą zamierza przejechać ten rok na trasach mistrzostw świata. Początek okazał się być słodko-gorzki.

Od pierwszego oesu załoga LOTOS Rally Team musiała mierzyć się z usterką elektroniki, przez którą nie była w stanie dysponować pełnią mocy. W takich warunkach Kajetanowicz i tak wygrał dwa oesy, dorzucił też do swojego dorobku kilka oesowych podiów.

- Rajd Meksyku zakończył się wcześniej. W obliczu pandemii, która panuje na całym świecie uważam, że to słuszna decyzja. Musimy myśleć przede wszystkim o bezpieczeństwie i zdrowiu całego społeczeństwa. Byliśmy na to gotowi. Jesteśmy profesjonalistami i w czasie rajdu nie mówiliśmy o tym za dużo, ale przestrzegaliśmy wszelkich zasad, przede wszystkim higieny. Zrobiliśmy to, co mogliśmy zrobić - powiedział Kajetanowicz, który w WRC3 został sklasyfikowany na czwartym miejscu.

Rajd Meksyku został skrócony wcześniej, gdyż w tej chwili kolejne państwa zamykają albo już zamknęły granice w związku z pandemią COVID-19. Ponieważ Polska już to zrobiła, dla Kajetanowicza oznacza to spory problem.

- Skończyliśmy rajd i myślę, że przed nami kolejne wyzwanie, jak dostać się do naszych rodzin i przyjaciół. Liczymy jednak na to, że to również uda się z powodzeniem. Zawsze dążę do tego, aby być lepszym, nawet jeśli wygrywam. Ten rajd po raz kolejny pokazał, że potrafimy radzić sobie w trudnych sytuacjach. Rajdy uczą życia i pokory. Zdobyliśmy sporo doświadczenia w kultowym rajdzie, w pięknej i niezwykłej atmosferze, to coś niesamowitego. Chciałbym tu kiedyś wrócić - doda kierowca LOTOS Rally Team.

Po zwycięstwo w klasyfikacji WRC3 sięgnął Marco Bulacia Wilkinson. Polak stracił do niego niespełna 14 minut.

Rajd Meksyku - WRC3 - wyniki:
1. Bulacia Wilkinson / Bernacchini (Boliwia/Włochy, Citroën C3 R5) 3:01:25,1 s
2. Fernández / Garcia (Chile/Argentyna, Škoda Fabia R5 evo) +4:11,1 s
3. Triviño / Martí (Meksyk/Hiszpania, Škoda Fabia R5) +7:48,9 s
4. Kajetanowicz / Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia R5 evo) +13:59,3 s
5. Guerra jr. / Cué (Meksyk/Hiszpania, Škoda Fabia R5) +1:20:02,9 s

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.