bg

Równe tempo Kajetana Kajetanowicza. Poranna pętla Rajdu Niemiec za nami

autor: Łukasz Kuczera | 23 08 2019

- Nawet najmniejszy błąd może skutkować wypadnięciem z trasy - zapowiadał przed rozpoczęciem porannego oesu Kajetan Kajetanowicz, kierowca Lotos Rally Team. Rajd Niemiec należy bowiem do najszybszych w kalendarzu WRC.

Załoga Lotos Rally Team, po tym jak w czwartek wywalczyła oesowe podium, postawiła na jazdę równym tempem. Po dość spokojnym początku dnia Kajetanowicz przyspieszył na czwartym odcinku specjalnym Wadern-Weiskirchen. Został na nim sklasyfikowany na czwartej pozycji.

- Za nami trzy odcinki specjalne wśród słynnych winnic. To niezwykle wymagające oesy. Trzeba uważać na każdym zakręcie, tym bardziej że na trasie jest dużo tzw. brudu, który jeszcze bardziej utrudnia jazdę. Jesteśmy jednak zadowoleni z naszego tempa i stopniowo przyspieszamy - powiedział Kajetanowicz.

W klasyfikacji generalnej WRC2 prowadzi Stephane Lefebvre. Francuz ma w tej chwili 39,2 s przewagi nad szóstym Kajetanowiczem.

Początek popołudniowej pętli zaplanowano na godz. 15.45. Kierowcy ponownie przejadą trzy oesy - te same, co o poranku.

- Teraz skupiamy się na dobrym przygotowaniu auta do drugiej pętli - dodał Kajetanowicz.

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.