bg

Ruszył Rajd Meksyku. Kajetan Kajetanowicz zaczął od spokojnego tempa

autor: Łukasz Kuczera | 13 03 2020

Za nami pierwsze dwa oesy Rajdu Meksyku. W klasyfikacji WRC3 ósme miejsce zajmuje Kajetan Kajetanowicz, który do prowadzącego Olivera Solberga traci ponad 16 sekund.

W tym sezonie Kajetan Kajetanowicz podejmie kolejną próbę zdobycia tytułu mistrza świata. Ustronianin swoje zmagania w WRC3 rozpoczął od Rajdu Meksyku, trzeciej rundy mistrzostw świata. Jest to dla niego debiut w tych trudnych zawodach.

W Meksyku odbyły się do tej pory dwa oesy. Oba miały ten sam przebieg - trasę wytyczono na ulicach miasta Guanajuato. Załoga LOTOS Rally Team postanowiła spokojnie podejść do tych dwóch krótkich odcinków (każdy liczył po 1,12 km) i zajmuje w tej chwili dziewiąte miejsce w WRC3.

Kajetanowicz nie chciał uszkodzić swojej Skody FabiiFabii R5 evo. Zwłaszcza że w piątek kierowców czeka najdłuższy etap w całym rajdzie - liczyć on będzie ponad 132 kilometry.

Pierwszy piątkowy oes (El Chocolate) rozpocznie się po godz. 16 czasu polskiego.

W tej chwili liderem Rajdu Meksyku w WRC3 jest Oliver Solberg. Kajetanowicz traci do niego 16 sekund.

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.