bg

Sobotni etap również dla Kajetana Kajetanowicza. Zwycięstwo w Rajdzie Turcji o krok

autor: Łukasz Kuczera | 14 09 2019

Sobota okazała się kolejnym udanym dniem dla Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka. Polski duet zakończył na podium wszystkie z rozegranych w tym dniu oesów, z czego w aż trzech był najszybszy. To pozwoliło załodze Lotos Rally Team zachować pierwsze miejsce w WRC2 i utrzymać bezpieczną, trzyminutową przewagę nad kolejnym w stawce rywalem.

Rajd Turcji jest popisem jazdy w wykonaniu Kajetanowicza i Szczepaniaka. Do tej pory Polacy wygrali siedem z trzynastu odcinków specjalnych. Procentuje zatem doświadczenie, jakie Lotos Rally Team zebrał w Turcji przed rokiem, kiedy to debiutował na trasach WRC.

Polska załoga za swoimi plecami zostawia nawet duety korzystające z rajdówek WRC2 Pro, które dysponują znacznie większą mocą. - To był dla nas kolejny udany dzień. Wygraliśmy większość odcinków specjalnych na tym rajdzie, ale tak naprawdę nie to jest celem. W niedzielę trudny, chociaż krótszy dzień. Jesteśmy bliżej, ale wciąż daleko - powiedział trzykrotny rajdowy mistrz Europy.

- Ciesze się, że w sobotę poszło równie dobrze. Miałem dobry feeling. Cały zespół pracuje bardzo dobrze. Prowadzimy również w kategorii samochodów WRC 2 Pro, ale nie ścigamy się z nimi. Jeżeli będę ścigał się kiedyś w WRC2 Pro, to tam będę starał się wygrać. Na razie moim celem są mistrzostwa świata WRC2. Tutaj liderujemy również, więc to jest dla nas cel na niedzielę - dodał kierowca Lotos Rally Team.

Finałowa niedziela składa się z czterech odcinków specjalnych. O 8:38 czasu polskiego ruszy pierwszy przejazd próby Marmaris (7,05 km). Po niej zaplanowano OS 15 Gökçe (11,32 km, start o godzinie 9:31), OS 16 Çiçekli (13,20 km, godz. 10:09). O 12:08 rozpocznie się drugi przejazd odcinka Marmaris, rozgrywany jako dodatkowo punktowany powerstage.

Wyniki Rajdu Turcji po 13. oesie - WRC2:
1. K. Kajetanowicz/M. Szczepaniak (Polska, Skoda Fabia R5) 3:33:04,5 s
2. M. Bulacia Wilkinson/F. Cretu (Boliwia/Argentyna, Skoda Fabia R5) +3:06,7 s
3. F. Andolfi/E. Inglesi (Włochy, Skoda Fabia R5) +9:25,4 s
4. H. Solberg/I. Minor-Petrasko (Norwegia/Austria, Skoda Fabia R5) +16:47,2 s
5. B. Cukurova/V. Bostanci (Turcja, Skoda Fabia R5) +23:35,1 s
6. G. Gill/G. Macneall (Indie/Australia, Ford Fiesta R5 MK2) +27:55,1 s
7. P. Nobre/G. Morales (Brazylia, Skoda Fabia R5) +28:17,1 s
8. B. Manyera/C. Cerkez (Turcja, Skoda Fabia R5) +35:47,3 s.

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.