bg

Spokojne tempo Kajetana Kajetanowicza. Polak na piątym miejscu w Rajdzie Hiszpanii

autor: Łukasz Kuczera | 25 10 2019

Za nami poranna pętla Rajdu Hiszpanii. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak ukończyli pierwsze trzy oesy bez żadnych przeszkód i są sklasyfikowani na piątym miejscu w klasyfikacji WRC2.

Piątek jest wymagającym dniem dla załóg uczestniczących w Rajdzie Hiszpanii. Wszystko ze względu na zmianę nawierzchni, z jaką muszą sobie poradzić kierowcy WRC. Pierwsze dwa odcinki specjalne odbywały się na szutrze, ale trzeci miał też fragment asfaltowy.

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak rozpoczęli rywalizację od spokojnego tempa. Na dwóch odcinkach załoga Lotos Rally Team dwukrotnie zajmowała piątą pozycję. I taką też zajmuje w klasyfikacji generalnej imprezy.

Liderem zmagań po porannej pętli jest Pierre-Louis Loubet. Francuz ma w tej chwili 17 sekund przewagi nad Kajetanowiczem.

- Właśnie wracamy do serwisu po pierwszych trzech odcinkach. To bardzo specyficzny fragment rajdu. Jeździmy po szutrowych drogach, jednak jest tutaj bardzo dużo asfaltowych partii. Jazda na szutrowym zawieszeniu po utwardzonej drodze nie jest łatwa, ale daje też sporo frajdy - przekazał Kajetanowicz.

- Na dwóch oesach, w tym najdłuższym, dwa razy uzyskaliśmy czas w pierwszej piątce. Obecnie jesteśmy też na piątym miejscu w "generalce", ale różnice między zawodnikami są bardzo małe, więc już nie możemy się doczekać drugiej pętli - dodał kierowca Lotos Rally Team.

Wyniki Rajdu Hiszpanii po 3. oesie - WRC2:
1. Loubet/Landais (Francja, Škoda Fabia R5 evo) 42:44,8 s
2. Veiby/Andersson (Norwegia/Szwecja, VW Polo GTI R5) +8,0 s
3. Camilli/Veillas (Francja, Citroën C3 R5) +9,8 s
4. Tempestini/Itu (Rumunia, Hyundai i20 R5) +12,2 s
5. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, VW Polo GTI R5) +17,0 s
6. Andolfi/Inglesi (Włochy, Škoda Fabia R5) +21,4 s
7. Griazin/Fedorow (Rosja, Škoda Fabia R5 evo) +25,8 s
8. Lindholm/Korhonen (Finlandia, VW Polo GTI R5) +26,4 s
9. Bulacia Wilkinson/Cretu (Boliwia/Argentyna, Škoda Fabia R5) +35,6 s
10. J. Solans/Barreiro (Hiszpania, Ford Fiesta R5 MK2) +1:11,0 s

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.