bg

Świetny wynik Kajetana Kajetanowicza. Polak coraz szybszy

autor: Łukasz Kuczera | 24 08 2019

Pierwsze dwa sobotnie odcinki były dla Kajetana Kajetanowicza okazją do sprawdzenia tempa i kierowca Lotos Rally Team postawił na rozważną jazdą, mając z tyłu głowy jak kluczowy dla całego układu Rajdu Niemiec jest czekający go później bardzo długi oes na poligonie wojskowym.

Kajetanowicz w ciągu dnia mocno przyspieszył, co dało mu awans o dwie pozycje. W tej chwili trzykrotny rajdowy mistrz Europy plasuje się na czwartej pozycji w "generalce".

- To był dla nas bardzo owocny poranek. Awansowaliśmy aż o dwie pozycje. Jesteśmy obecnie na czwartym miejscu w klasyfikacji WRC2. To świetny wynik. Nasze tempo jest coraz lepsze. Za nami cztery oesy bez serwisu, a przed nami druga część dnia, czyli dwie bardzo specyficzne pętle - powiedział Kajetanowicz.

Właśnie wieczorem kierowcy zmierzą się z trasą na słynnym poligonie wojskowym. - Każda z pętli składa się z dwóch oesów, które znajdują się na poligonie. Pierwszy oes ma tylko 10 kilometrów, ale drugi liczy już 40! Na tak długim odcinku kluczowa będzie koncentracja i trzymanie się z dala od krawędzi drogi. Czekają tam betonowe ograniczniki, które zostały stworzone, by zatrzymywać czołgi. To będzie duże wyzwanie - zapowiedział kierowca Lotos Rally Team.

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.