bg

Trudy Rajdu Walii dały o sobie znać. Kajetan Kajetanowicz musiał wymieniać koło

autor: Łukasz Kuczera | 04 10 2019

W czwartkowy wieczór zainaugurowano tegoroczną edycję Rajdu Walii. Po raz pierwszy z tą imprezą mierzy się Kajetan Kajetanowicz, który broni pozycji lidera klasyfikacji generalnej mistrzostw świata. Kierowca Lotos Rally Team zakończył pierwszy oes z drugim wynikiem.

Poważne ściganie zaczęło się w piątek. O poranku załogi ruszyły na trasę odcinka Elsi 1, który liczył niemal 12 kilometrów. Kajetanowicz uzyskał na nim siódmy czas i w klasyfikacji generalnej Rajdu Walii uplasował się na piątej lokacie.

Polaka dopadł pech na kolejnym odcinku - Penmachno 1. W trakcie jego trwania Kajetanowicz musiał wymieniać koło w swoim VW Polo GTI R5, przez co stracił ponad trzy minuty do czołówki WRC2. Polskiemu kierowcy udało się jednak dojechać do mety odcinka specjalnego i tym samym może on kontynuować udział w rajdzie.

W piątek na kierowców czeka jeszcze siedem odcinków specjalnych.

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.