bg

W sobotę Kajetan Kajetanowicz wróci na trasę Rajdu Walii. Przebite opony w samochodzie Polaka

autor: Łukasz Kuczera | 04 10 2019

Po czwartkowym odcinku specjalnym Rajdu Walii Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak uplasowali się na drugiej pozycji w klasyfikacji WRC2, ustępując miejsca jedynie byłemu mistrzowi świata - Petterowi Solbergowi.

W piątek liderzy mistrzostw świata w klasyfikacji WRC2 przystąpili do walki podczas niezwykle wymagającego etapu, o długości ponad 115 kilometrów. W trakcie jego trwania Polacy przebili opony i zabrakło im zapasowych na pokładzie, przez co zostali zmuszeni do zakończenia zmagań i skorzystania z systemu Rally2.

- W sobotę chcemy wrócić. Każdego dnia o coś walczę. To nie jest łatwy czas, ale chcę cieszyć się jazdą i poznawać ten trudny, ale wspaniały na swój sposób rajd - powiedział Kajetan Kajetanowicz, zawodnik Lotos Rally Team, który po raz pierwszy mierzy się z trasą Rajdu Walii.

Załoga Lotos Rally Team powróci do rywalizacji w sobotni poranek. Organizatorzy zaplanowali na ten dzień długi na ponad 150 kilometrów etap bez serwisu pomiędzy próbami. Od rana do wieczora załogi będą same panować nad stanem technicznym swoich rajdówek, bez pomocy mechaników.

Dzień rozpocznie próba Dyfi (25,86 km), o godzinie 9.06. Następnie Myherin (22,91 km, godz. 11.08), Sweet Lamb Hafren (25,65 km, godz. 12.02). Następnie ponownie Myherin (15.08), Sweet Lamb Hafren (16.02) i Dyfi (17.19). Etap zakończy OS 17 Colwyn Bay (2,4 km, godz. 20.13).

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.