bg

WRC2: Kajetan Kajetanowicz coraz szybszy. Polak na podium Rajdu Sardynii

autor: Łukasz Kuczera | 30 07 2019

Pierwszy dzień w Skodzie za nami. Było trochę trudności, ale też dużo frajdy. Pokazaliśmy, że kiedy wszystko działa jak należy, kiedy nie łapiemy "kapci", to możemy jechać naprawdę szybko - komentował w piątek Kajetan Kajetanowicz, po tym jak wygrał jeden z oesów w Rajdzie Sardynii i plasował się w czołówce klasyfikacji WRC2.

W sobotę załoga Lotos Rally Team przystąpiła do ataku i na każdym kolejnym odcinku specjalnym podkręcała tempo. Oesy Monti di Ala oraz Monte Lerno kończyła odpowiednio na trzeciej i drugiej pozycji. Tym samym Kajetanowicz zapisał kolejne oesowe "pudła" do swojej kolekcji.

Kajetan Kajetanowicz podczas rajdu Sardynii

W momencie wjazdu do parku serwisowego na twarzy Kajetanowicza rysował się uśmiech i trudno się dziwić, bo Polak awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej WRC2. Zwłaszcza, że to pierwszy start za kierownicą Skody Fabii R5 i kierowca Lotos Rally Team nie zna jeszcze tak dobrze swojej rajdówki jak rywale.

Kierowcy mają teraz chwilę odpoczynku. Popołudniowa pętla Rajdu Sardynii rozpocznie się o godz. 16:08. Rozgrywana będzie w bardzo trudnych warunkach - temperatury wewnątrz rajdówek sięgać będą 60 st. C.

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.