bg

WRC2: Kajetan Kajetanowicz komentuje swój życiowy wynik. "To jeden z moich najpiękniejszych dni"

autor: Łukasz Kuczera | 31 07 2019

Przygotowania Kajetana Kajetanowicza do startu w Rajdzie Włoch nie przebiegały idealnie. Na krótko przed startem imprezy Polak postanowił zmienić rajdówkę i przesiadł się z VW Polo R5 do Skody Fabii R5.

Decyzja okazała się trafiona, bo Kajetanowicz na Sardynii dysponował świetnym tempem. Od początku znalazł wspólny język z nowym samochodem i zgromadził kilka oesowych podium, a całą imprezę zakończył na wysokiej, drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej WRC2.

To jeden z najpiękniejszych, a jednocześnie najtrudniejszych dni w mojej karierze rajdowej. Najpiękniejszy dlatego, że zajęliśmy drugie miejsce w rundzie mistrzostw świata, w Rajdzie Sardynii. To dotychczas najlepszy osiągnięty przez nas wynik i w dodatku drugie podium zdobyte w tym sezonie - powiedział Kajetanowicz.

Potrójny rajdowy mistrz Europy nie ukrywa, że najtrudniejszym dniem rywalizacji była dla niego niedziela. Kajetanowicz przystępował do ostatnich oesów, że ma przed sobą ogromną szansę i nie chciał zaprzepaścić ciężkiej pracy wykonanej w ostatnich dniach.

Sama niedziela była dość wymagająca psychicznie, trzeba było wytrzymać silną presję i jechać odpowiednim tempem, aby jednocześnie nie tracić pozycji. Udało się nawet awansować w klasyfikacji. Dziękuję moim rywalom za fantastyczną walkę w tak trudnym rajdzie. Chciałbym także podziękować całemu zespołowi, który wykonał dobrą robotę. Lotos Rally Team po raz kolejny spisał się znakomicie i za to im bardzo dziękuję - dodał Kajetanowicz.

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.