bg

WRC2: Kajetan Kajetanowicz na podium Rajdu Sardynii. Polak zadowolony ze swojej jazdy

autor: Łukasz Kuczera | 30 07 2019

Sobota rozpoczęła się bardzo udanie dla Kajetana Kajetanowicza. Załoga Lotos Rally Team przyspieszała z każdym kolejnym oesem, dwukrotnie kończąc rywalizację na podium. Dało jej to też awans na "pudło" w klasyfikacji generalnej Rajdu Sardynii.

Poranna pętla przebiegała zgodnie z planem, a nawet lepiej. Jechaliśmy bardzo szybko, a chcieliśmy jechać tylko szybko. Udało się wykręcić kilka dobrych czasów. Mamy mnóstwo frajdy i coraz lepiej czuję ten samochód. W końcu to dla mnie nowe auto - powiedział Kajetanowicz.

Rajd Sardynii jest pierwszą imprezą, w której Polak korzysta ze Skody Fabii R5. Kajetanowicz decyzję o przesiadce do nowej rajdówki podjął dość późno, przez co nie miał zbyt wielu okazji do testów i sprawdzenia możliwości nowego samochodu.

Kajetanowicz jest jednak optymistą, co do dalszej części rajdu. W sobotę kierowcy wyjadą jeszcze na trzy odcinki specjalnej podczas popołudniowej pętli.

Musimy być skoncentrowani. Zwłaszcza przy tak wysokich temperaturach, będzie to bardzo trudne. Dodatkowo na Sardynii zdarzają się loteryjne rozdania. Widzimy polskie flagi na trasie. W niektórych miejscach jest mnóstwo kibiców. To też dodaje skrzydeł - dodał Kajetanowicz.

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.