bg

WRC2: życiowy wynik Kajetana Kajetanowicza. Polak ukończył Rajd Sardynii na drugim miejscu

autor: Łukasz Kuczera | 31 07 2019

Podczas najgorętszych oesów temperatury w środku rajdówki sięgały powyżej 60 st. C. Kierowcy musieli też uważać na kamienie i głazy na trasie Rajdu Sardynii - nieprzypadkowo jest to jedna z trudniejszych imprez w kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata.

Kajetan Kajetanowicz świetnie poradził sobie z trudnymi warunkami. - Musimy pozostać skoncentrowani - zapowiadał przed wyruszeniem na trasę w niedzielę w sytuacji, gdy zajmował trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej WRC2.

Ostatni dzień rajdu przyniósł awans Kajetanowicza na drugą pozycję. Wszystko za sprawą awarii w samochodzie Katsuty Takamoto. Jego Ford Fiesta R5 zaczął się palić na porannym oesie i chociaż Japończyk dość szybko ugasił pożar, to musiał zapomnieć o dalszej jeździe.

Za to Kajetanowicz utrzymywał równe tempo i kontrolował sytuację, nie podejmując niepotrzebnego ryzyka. Dało to Polakowi cenne podium. Druga pozycja w WRC2 to życiowy wynik Kajetanowicza w dotychczasowej historii startów. To też ogromny sukces załogi Lotos Rally Team, która na Sardynii debiutowała za kierownicą Skody Fabii R5.

Doświadczenia zdobyte na włoskiej wyspie oraz obycie się z nowym samochodem powinno zaprocentować w kolejnych rundach WRC, co jest dobrym prognostykiem dla Kajetanowicza i Lotos Rally Team.

uwaga

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

zamknij
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.